E-mail:salamon@salamon.pl
Telefon:87 565 00 99
 
Salamon Consulting
 

ODDZIAŁY OTWARTE

czyli o szkoleniach ogólnodostępnych dla Ciebie
 

CO RÓŻNI MASZYNĘ OD CZŁOWIEKA?
 
CZŁOWIEK POTRAFI SIĘ SAM SPRZEDAĆ!
 

Trwa rekrutacja do pracy nowego pracownika. Kandydatów jest sporo, a szef musi wybrać tylko jednego. Pierwszy etap przeszli wszyscy, którzy się zgłosili i szef ma nadal dylemat. Wymyślił, że kryterium wyboru będzie zredagowanie ogłoszenia o pracę – każdy z kandydatów miał napisać ogłoszenie, na które zareagowałaby jak największa liczba osób. Kandydaci stworzyli prawdziwe poematy, wychuchane, dopieszczone w każdym detalu, ale … nudne. Szefa zaintrygował tylko jeden tekst: „Słońce, piasek, woda… zatrudnię do pracy”. Spytał więc autora z zaciekawieniem, co to za praca. Kandydat zanim odpowiedział spytał wszystkich obecnych, czy zareagowaliby na takie ogłoszenie – chociażby z ciekawości. Wszyscy zgodnie odpowiedzieli, że tak. „No właśnie – a chyba o to chodziło – aby zareagowała jak największa liczba osób, prawda? Cel został osiągnięty – odpowiedział kandydat – Czy w takim razie ważne jest, że to praca przy betoniarce?”

A TY?

 

Potrafisz się sprzedać?

 

Osiągasz to, na czym Ci zależy w danej chwili?

 

Dr MARIUSZ SALAMON - zgodnie z ocenami kompetencyjnymi w branży szkoleniowej jest aktualnie uznawany za trenera o największym doświadczeniu i efektywności pracy z firmami w zakresie podnoszenia skuteczności zespołów sprzedaży krajowych i eksportowych oraz zwiększenia skuteczności działań samorządów – tak w zakresie pozyskiwania dotacji, jak też zmniejszania kosztów zakupów, wzrostu efektywności działań sprzedażowych, zarządczych, promocyjnych i inwestycyjnych. Pracuje w tej dziedzinie nieprzerwanie od 1989 roku i ma za sobą zrealizowanych w tym okresie (licząc do wczoraj) 3347 dni szkoleniowych i ponad 870 odbytych w firmach i instytucjach audytów i konsultacji. Specjalizował się w psychologii i technikach sprzedaży i negocjacji na tzw. rynkach trudnych. Przez kilkanaście lat zajmował się głównie rynkami eksportowymi, a od 14 lat systematycznie wzrasta w tej pracy rola rynku krajowego, ale zwłaszcza w sektorach bardzo konkurencyjnych. Od 2001 roku współpracuje z grupą naukowo-badawczo-wdrożeniową specjalizującą się w neuropsychologii i neuromarketingu, i jako jedyny trener w Polsce wdraża najnowsze techniki pracy w tym zakresie w dziedzinie sprzedaży i zarządzania. W ramach Programu Rozwoju Sprzedaży współfinansowanego z prywatnych funduszy amerykańskich, brytyjskich, kanadyjskich i australijskich wykorzystuje możliwość transferu unikalnej i najnowszej wiedzy w tej dziedzinie. Sztuka wpływania bezpośrednio na mózg rozmówców kiedyś nie odgrywała aż tak dużego znaczenia w Polsce, ale dziś, w dobie rosnącej konkurencji i zjawisk kryzysowych, okazuje się nadzwyczajnie ważna. Od 1991 roku pracuje z licznymi zespołami, w tym głównie zespołami sprzedaży oraz zarządami firm, prowadząc audyty, treningi i nadzorując pracę grup sprzedażowych oraz zespołów samorządowych. Wykorzystuje ogromne doświadczenie stosując unikalne, autorskie metody szkolenia i dziesiątki sprawdzonych i niezwykle efektywnych technik oddziaływania, które znajdują bezpośrednie zastosowanie w sprzedaży i zarządzaniu, ale też zwykłej komunikacji międzyludzkiej. Korzysta w nich z najnowszych odkryć neuropsychologii. Jest ostro i ciekawie przez calutki dzień.

Aktualna pasja to spopularyzowanie i praktyczne wykorzystanie w życiu, funkcjonowaniu organizacji i biznesie wiedzy ze sfery dotykającej tzw. „gender intelligence”, czyli upraszczając sprawę inteligencji płciowej, albo prościej rozumienia tego, dlaczego kobieta i mężczyzna różnią się nie tylko fizycznie, ale ewidentna jest także płeć ich mózgu, model życia i pracy. Czy firma lub urząd uniseks naprawdę może działać optymalnie. A może czas na inne spojrzenie i nowe, efektywniejsze rozwiązania?

Neuropsychologia i neuromarketing podsuwają ich wiele. Po prostu wybierz, od czego zaczniesz korzystanie z nich.

 

Mgr SEBASTIAN MAĆKOWIAK - Certyfikowany Trener i Coach Biznesu na poziomie 4EQF, absolwent Uniwersytetu Opolskiego, kierunek marketing i zarządzanie. Podczas studiów praktykował w Biurze Reklamy TVP. W latach 1998-2013 był dyrektorem dwóch dużych firm w Polsce. Od 1999 roku prowadzi własne przedsiębiorstwo. Jest szczęśliwym mężem, ojcem, kolegą, przyjacielem, współpracownikiem, szefem i samym sobą.

Przez 5 lat był Prezesem Stowarzyszenia Zagubieni w Świecie. W tym czasie z sukcesami zajmował się społecznie organizacją środków i dotacji z Urzędu Miasta Opola dla realizacji celów statutowych Stowarzyszenia. Stowarzyszenie zapewniało bezpłatną doraźną pomoc psychologiczną osobom dotkniętym przeróżnymi problemami społecznymi. Realizował programy pomocy osobom uzależnionym oraz członkom ich rodzin.

Oprócz tego, spod jego skrzydeł wyszło kilkadziesiąt osób, dla których prowadził przeróżne prezentacje i warsztaty umiejętności. Prowadził wewnętrzne szkolenia handlowe, marketingowe, produktowe i motywacyjne. Czasami "pomagał" za dobrze, ponieważ wielu jego pracowników (ku jego wielkiej radości), założyło własne firmy i odnosi sukcesy zawodowe.

Pomaganie, i sprawianie, by wszyscy byli choć odrobinę szczęśliwsi, a świat chociaż o gram lepszy to jego nadrzędny cel i misja. To zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym sprawia mu największą radość i satysfakcję .

Uwielbia przyrodę, spacery, wycieczki i odkrywanie nieodkrytego. Interesuje się psychologią, religią, szeroko rozumianym rozwojem osobistym i sportem. W wolnych chwilach ujeżdża motocykl KTM 650 Lc4 oraz uwielbia grać w squash-a. Pasjonuje się piłką ręczną.  

 

Kocham ludzi i wierzę w ludzi. Nie mogę się nadziwić, że tyle osób na tym świecie żyje tak jak żyje.

Czyli żyje nie żyjąc. Pomiędzy pracą a TV, pielęgnując skrzywdzenia, urazy i złość. Ociekając rozgoryczeniem traci dzień za dniem z życia, które nie jest nieskończonością .

Wymyśliłem sobie teorię o „nieświadomej niekompetencji” i obserwuję ją u wielu osób. Nie mając dobrych wzorców, czy inspirującego środowiska nie wiedzą, że można i da się żyć inaczej, pełniej, sensowniej i z pożytkiem dla siebie.

 

Swoim życiem, przykładem, słowem inspirować ludzi do lepszego życia i szczęścia – to moja misja. Nawet, jeśli świat miałby się skończyć dziś, to było warto, bo już kilku osobom się udało ;-).”

Masz do wyboru szereg szkoleń otwartych, w tym praktycznych spotkań warsztatowych, z których wynosisz skuteczne narzędzia, techniki, metody.

Są organizowane w całym kraju, zatem na pewno znajdziesz dogodny dla siebie termin i miejsce spotkania.