E-mail:salamon@salamon.pl
Telefon:87 565 00 99
 
Salamon Consulting
 

Jak nie psuć Cen w Inflacji?

2022-06-14

 

Zapraszam osobiście na wyjątkowe spotkanie online oparte o wyniki najświeższych badań neuropsychologicznych i praktycznych z 71 krajów świata, w tym z Polski. Program wprawdzie obejmuje aż 83 kraje, ale wyniki z niektórych z nich, jak z Rosji czy Ukrainy dziś są trudne do uzyskania i na pewno nie są do przeniesienia na inne obszary. Wojna w Ukrainie, wcześniej Covid, wpływają niewątpliwie na inflację na całym świecie, ale nasza, polska sytuacja jest jeszcze bardziej złożona.

Niezależnie od wojny i polityki, nawet tej  ekonomicznej, radzić sobie trzeba i można to robić lepiej niż inni. Tego dowodzą obserwacje firm w poszczególnych branżach tych wybitnych i pozostałych. Jedni zyskują, inni ewidentnie dużo tracą.

 

Powiem o kwestiach, które wydają się tak oczywiste, że niektórzy zapominają o konieczności wykorzystania tego faktu we własnej sprzedaży i zakupach w wystarczająco skuteczny sposób:

 

Jeszcze rzadziej firmy, handlowcy i zakupowcy dbają wystarczająco o wykorzystanie drugiej ważnej prawdy:

 

Może zdumiewać jak bardzo konsekwencje tej prawdy umykają praktykom. Dzisiejszy menedżer często nie pamięta już czasów wysokiej inflacji w Polsce. Zresztą, tamta inflacja mocno różniła się od obecnej, a z obecną będzie trzeba nauczyć się żyć dużo dłużej niż mówią politycy – to pewnik.