E-mail:salamon@salamon.pl
Telefon:87 565 00 99
 
Salamon Consulting
 

Dostęp gratis!

2021-03-16

 

Dzięki dofinansowaniu z Programu Rozwoju Sprzedaży tylko do 29 marca 2021 możecie zamówić dofinansowany w 100% dostęp do pełnego nagrania ze szkolenia online blisko 4,5  intensywnych godzin), które zostanie odtworzone 13 kwietnia 2021 r.


By uzyskać kod dostępu, wystarczy potwierdzenie na e-mail: ek@salamon.pl

 

lub telefon pod numer 535 300 225 do Biura Programu przy Salamon Consulting.

 

 

Te 7 Wielkich Tajemnic kryje się w odpowiedziach na siedem ważnych pytań, które niestety zbyt rzadko sobie stawiamy, zupełnie niepotrzebnie wystawiając się na zbyt silne ryzyko porażki. A można przecież inaczej.

Pytanie 1. Dlaczego większość przegrywa negocjacje, zanim się w ogóle zaczną?

Pytanie 2. Kiedy w ogóle je zaczynać i jak bardzo tracą Ci, którzy robią to, gdy nie powinni?

Pytanie 3. Jakie praktyczne znaczenie ma korzystanie z tych 2 kluczowych zasad?

Pytanie 4. Czy masz i jak duży talent do negocjacji oraz kto i jak może go rozwinąć?

Pytanie 5. Jak grać, by szanse wygranej stale rosły?

Pytanie 6. Jakie słodkie tajemnice kryje magia pól wspólnych i rozbieżnych?

Pytanie 7. Jaka końcówka przynosi prawdziwe zwycięstwa?

Poza odpowiedziami na te, z pozoru banalne pytania w spotkaniu poznacie aż 40 sposobów i taktyk stosowanych zazwyczaj w negocjacjach sprzedażowych i zakupowych. Jest ich więcej, a jednak to te właśnie odgrywają kluczowe znaczenie.

Ważniejsze od ich znajomości jest jednak to, jak sobie z nimi radzić. Bo na każdą taktykę jest kontrtaktyka. Problem w tym, jak stosować je sprawnie? W jaki sposób nie ulegać jak nowicjusz, gdy odpowiedź jest na wyciągnięcie ręki.

Jak nie dać się wmanewrować w zbyteczne negocjacje cenowe lub jak nimi grać i jak je rozgrywać, gdy jesteśmy po stronie kupujących?

 

Komu to potrzebne?

Oczywiście najpierw tym, którzy na pierwszej linii muszą negocjacje prowadzić. Ale negocjatorów jest tylu, ilu ludzi. Każdy je prowadzi – szefowie z podwładnymi, gdy usiłują ich do czegoś skłonić i pracownicy z szefa, gdy chcą ich do czegoś przekonać. Toczymy je z małżonkami i dziećmi i zbyt łatwo tracimy w nich tam, gdzie wygrana tkwi w zupełnie innych rozwiązaniach, korzystnych dla obu stron.

To spotkanie jest zatem dla handlowców, zakupowców, a zwłaszcza dla szefów wszelkich działów, w  tym oczywiście na pierwszym miejscu szefów firm i zarządzających działami sprzedaży, zakupów, produkcji, logistyki…

Więcej zyskacie uczestnicząc całym zespołem. Wcale nie zyskuje się prawdziwej przewagi, gdy te Tajemnice pozostają tajemnicą. Przeciwnie – znając je, wszyscy zechcą bardziej grać w Wygrane, a nie w strategię „ja wygrywam, ty przegrywasz”, bo ta strategia tak naprawdę nikomu się nie opłaca. Nie chodzi o to, byśmy ograli partnerów, pracowników czy szefów, małżonków, przyjaciół, czy dzieci – chodzi o rozwiązania, które pozwolą wszystkim na zwycięstwo – a wbrew pozorom, to zawsze możliwe.

 

Dlaczego?

Głupi wygrywają w samotności, mądrzy zawsze w zespole. Warto zachować partnerstwo nie tylko z przyjaciółmi i sojusznikami. Często dużo więcej wygrywa się dzięki partnerstwu z „przeciwnikami”.

Największa dźwignia wzrostu w sprzedaży, zarządzaniu, jakiejkolwiek współpracy leży nie tam, gdzie masz popleczników, sojuszników, tylko przeciwnie – tam, gdzie napotykasz na opór, oporniki, tych, którzy są przeciwko.

By zjednać sobie przeciwnika, największy Opornik, trzeba nauczyć się mądrych negocjacji.