E-mail:salamon@salamon.pl
Telefon:87 565 00 99
 
 
Znajdź najskuteczniejsze szkolenie w Twoim regionie:
Salamon Consulting
 

7 Wielkich Tajemnic

2020-06-29

7 WIELKICH TAJEMNIC i aż 40 sposobów oraz taktyk skutecznych NEGOCJACJI  w Zakupach i Sprzedaży.

 SZKOLENIE ONLINE 15.07.2020

Nie, nie zdradzę ich w zapowiedzi nie dlatego, że to aż tak wielka Tajemnica, lecz dlatego, że hasła nic Ci nie powiedzą. Te 7 Wielkich Tajemnic kryje się w odpowiedziach na siedem ważnych pytań, które niestety zbyt rzadko sobie stawiamy, zupełnie niepotrzebnie wystawiając się na zbyt silne ryzyko porażki. A można przecież inaczej.

Pytanie 1. Dlaczego większość przegrywa negocjacje, zanim się w ogóle zaczną?

Pytanie 2. Kiedy w ogóle je zaczynać i jak bardzo tracą Ci, którzy robią to, gdy nie powinni?

Pytanie 3. Jakie praktyczne znaczenie ma korzystanie z tych 2 kluczowych zasad?

Pytanie 4. Czy masz i jak duży talent do negocjacji oraz kto i jak może go rozwinąć?

Pytanie 5. Jak grać, by szanse wygranej stale rosły?

Pytanie 6. Jakie słodkie tajemnice kryje magia pól wspólnych i rozbieżnych?

Pytanie 7. Jaka końcówka przynosi prawdziwe zwycięstwa?

 

Poza odpowiedziami na te, z pozoru banalne pytania w spotkaniu przedstawię aż 40 sposobów i taktyk stosowanych zazwyczaj w negocjacjach sprzedażowych i zakupowych. Jest ich więcej, a jednak to te właśnie odgrywają kluczowe znaczenie.

Ważniejsze od ich znajomości jest jednak to, jak sobie z nimi radzić. Bo na każdą taktykę jest kontrtaktyka. Problem w tym, jak stosować je sprawnie? W jaki sposób nie ulegać jak nowicjusz, gdy odpowiedź jest na wyciagnięcie ręki.

 

Jak nie dać się wmanewrować w zbyteczne negocjacje cenowe lub jak nimi grać i jak je rozgrywać, gdy jesteśmy po stronie kupujących?

 

Komu to potrzebne?

Oczywiście najpierw tym, którzy na pierwszej linii muszą negocjacje prowadzić. Ale negocjatorów jest tylu, ilu ludzi. Każdy je prowadzi – szefowie z podwładnymi, gdy usiłują ich do czegoś skłonić i pracownicy z szefa, gdy chcą ich do czegoś przekonać. Toczymy je z małżonkami i dziećmi i zbyt łatwo tracimy w nich tam, gdzie wygrana tkwi w zupełnie innych rozwiązaniach, korzystnych dla obu stron.

To spotkanie jest zatem dla handlowców, zakupowców, a zwłaszcza dla szefów wszelkich działów, w  tym oczywiście na pierwszym miejscu szefów firm i zarządzających działami sprzedaży, zakupów, produkcji, logistyki…

Więcej zyskacie uczestnicząc całym zespołem. Wcale nie zyskuje się prawdziwej przewagi, gdy te Tajemnice pozostają tajemnicą. Przeciwnie – znając je, wszyscy zechcą bardziej grać w Wygrane, a nie w strategię „ja wygrywam, ty przegrywasz”, bo ta strategia tak naprawdę nikomu się nie opłaca. Nie chodzi o to, byśmy ograli partnerów, pracowników czy szefów, małżonków, przyjaciół, czy dzieci – chodzi o rozwiązania, które pozwolą wszystkim na zwycięstwo – a wbrew pozorom, to zawsze możliwe.

 

Dlaczego?

Głupi wygrywają w samotności, mądrzy zawsze w zespole. Warto zachować partnerstwo nie tylko z przyjaciółmi i sojusznikami. Często dużo więcej wygrywa się dzięki partnerstwo z „przeciwnikami”.

Już w pierwszym, kwietniowym spotkaniu tłumaczyłem, że największa dźwignia wzrostu w sprzedaży, zarządzaniu, jakiejkolwiek współpracy leży nie tam, gdzie masz popleczników, sojuszników, tylko przeciwnie – tam, gdzie napotykasz na opór, oporniki, tych, którzy są przeciwko.

By zjednać sobie przeciwnika, największy Opornik, trzeba nauczyć się mądrych negocjacji.

 

Kiedy i na jakich warunkach?

Spotkanie online odbywa się 15 lipca 2020 r. Koszt udziału jest dofinansowany z Programu Rozwoju Sprzedaży aż w 70% i wynosi 186 zł netto + VAT od osoby. Uczestnicy tego spotkania otrzymają poza tym gratis dostęp do pełnego nagrania spotkania realizowanego 29 kwietnia 2020 r.: