E-mail:salamon@salamon.pl
Telefon:87 565 00 99
 
Salamon Consulting
 

Dotacje na działania inwestycyjne

Kredyt na innowacje technologiczne

NA CO?

Projekty dotyczące wdrożenia innowacji technologicznych, będących  wynikiem własnych prac B+R przedsiębiorców, lub projekty dotyczące wdrożenia wyników prac B+R nabywanych przez przedsiębiorców w ramach projektu. Mogą one mieć postać prawa własności przemysłowej lub wyników prac rozwojowych lub wyników badań przemysłowych, lub nieopatentowanej wiedzy technicznej, które umożliwiają wytwarzanie nowych lub znacząco ulepszonych, w stosunku do dotychczas wytwarzanych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, towarów, procesów lub usług.

Wsparciem objęte będą wydatki (m.in. środki trwałe), niezbędne do wdrożenia danej technologii. Projekt będzie finansowany z kredytu bankowego (przy min. 25% udziale własnym), który zostanie częściowo spłacony ze środków publicznych w formie tzw. premii technologicznej.

 

 

DLA KOGO?

mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa
 

DOTACJA?

Premia technologiczna: zgodna z mapą pomocy regionalnej - do 70%


Maksymalna kwota dofinansowania: 6 000 000 zł

 

NABÓR WNIOSKÓW? 2017

 

Wsparcie wdrożeń wyników prac B+R

NA CO?

Dofinansowanie przeznaczone jest na realizację projektów dotyczących wdrożenia wyników prac badawczo-rozwojowych przeprowadzonych przez wnioskodawcę samodzielnie lub na jego zlecenie, prowadzących do wprowadzenia na rynek nowych bądź znacząco ulepszonych produktów (wyrobów lub usług). Przedmiotem dofinansowania w ramach projektów mogą być wydatki inwestycyjne, usługi doradcze lub eksperymentalne prace rozwojowe.

 

DLA KOGO?

mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa
 

DOTACJA?

Część badawcza – maksymalnie 45% dla małego przedsiębiorcy oraz 35% dla średniego przedsiębiorcy

Część doradcza – maksymalnie 50%

Część inwestycyjna – zgodnie z mapą pomocy regionalnej do 70%

 

Część badawcza, doradcza i inwestycyjna dofinansowanie maksymalnie – 20 mln zł.

Część badawcza maksymalnie – 450 tys. zł

Część doradcza maksymalnie – 500 tys. zł

 
Minimalna wartość kosztów kwalifikowanych: 10 000 000 zł

 

Maksymalna wartość kosztów kwalifikowanych:

Maksymalna wielkość kosztów kwalifikowanych projektu: 50 mln EUR

Maksymalna wartość kosztów kwalifikowanych na eksperymentalne prace rozwojowe: 1 mln zł

Maksymalna wartość kosztów kwalifikowanych na doradztwo: 1 mln zł.

 

 

NABÓR WNIOSKÓW? Od 11.2017 - 01.2018

 

Wdrażanie innowacji przez MŚP z Polski Wschodniej

NA CO?

W ramach poddziałania wspierane będą projekty prowadzące do stworzenia innowacyjnych (na poziomie kraju) produktów poprzez wdrożenie (własnych lub nabytych) wyników prac B+R.

W ramach projektu beneficjent będzie mógł współfinansować poszczególne etapy procesu inwestycyjnego mającego na celu wdrożenie innowacyjnego produktu:

·      przygotowanie do wdrożenia obejmujące w szczególności przygotowanie analizy rynku i możliwości ulokowania na nim produktu, przygotowanie dokumentacji wdrożeniowej, uzyskanie, walidację i obronę patentu, uzyskanie niezbędnych certyfikatów i akredytacji, od których uzależnione jest wdrożenie produktu lub technologii w działalności produkcyjnej przedsiębiorstwa (na tym etapie mogą być finansowane usługi doradcze w zakresie innowacji i usług i wsparcia innowacji, jeżeli są niezbędne dla skutecznego przygotowania do wdrożenia)

·      nabycie wartości niematerialnych i prawnych w formie patentów, know-how, licencji oraz innych praw własności intelektualnej, które są niezbędne do wdrożenia własnych lub nabytych prac B+R (wyniki prac B+R stanowić będą podstawę do opracowania nowego innowacyjnego produktu),

·      przeprowadzenie prac dostosowawczych (jeśli będzie to konieczne),

·      etap wdrożenia obejmujący inwestycje w rzeczowe aktywa trwałe, w szczególności: zakup, montaż i uruchomienie maszyn i urządzeń, linii produkcyjnej lub technologicznej

 

DLA KOGO?

Mikro, mali i średni przedsiębiorcy wchodzący w skład ponadregionalnego powiązania kooperacyjnego (zatrudniający powyżej 5 pracowników)

Przez ponadregionalne powiązanie kooperacyjne rozumie się zgrupowanie minimum 5 działających w pokrewnych sektorach przedsiębiorców współpracujących w procesie tworzenia wyrobów lub usług, którego działalność koordynowana jest przez podmiot zarządzający powiązaniem. Ponadregionalne powiązanie kooperacyjne obejmuje swym zasięgiem minimum dwa województwa, w tym co najmniej jedno z terenu Polski Wschodniej.

 

DOTACJA?

- mikro i małe przedsiębiorstwa: 70%

- średnie przedsiębiorstwa: 60%

 


Minimalna wartość kosztów kwalifikowanych projektu: 1 000 000 zł

 

Maksymalna kwota dofinansowania: 7 000 000 zł

 

NABÓR WNIOSKÓW? VI - VII. 2017